Cable Car Solutions

Cable Car Solutions z siedzibą w Niemczech jest wysoce wyspecjalizowaną firmą konsultingową w branży kolei linowych działającą na całym świecie.

Nasi eksperci posiadają wiedzę dotyczącą wszystkich typów napowietrznych i szynowych systemów kolei linowych, w zakresie od przygotowania wstępnej koncepcji czy całościowego projektu, poprzez budowę, pierwsze uruchomienie, zarządzanie eksploatacją, audyty…

Nasz cel

to opracowanie wydajnych i przyjaznych dla środowiska koncepcji i projektów, które integrują koleje linowe z systemami transportu do zastosowań miejskich, turystycznych i przemysłowych, jednocześnie odpowiadając na konkretne wizje i wyzwania inżynierskie.

 

Maksymalizacja synergii pomiędzy transportem a rekreacją oznacza maksymalizację wartości dla biznesu (dwa rynki, jedna infrastruktura) – dzięki kolejom linowym można to uzyskać. Kluczem do sukcesu są: zapewnienie optymalnych rozwiązań dla konkretnego projektu, zrozumienie potrzeb i  możliwości biznesowych klienta oraz posiadana przez nas wiedza na temat technologii kolei linowych. Jesteśmy tu po to, żeby współpracować z Państwem i osiągnąć Państwa cele.

Nasze podejście

to dążenie do zrozumienia potrzeb, wymagań i celów naszych klientów i ich klientów w celu wspólnego opracowania zoptymalizowanych rozwiązań. Współpraca z naszymi klientami od pierwszego szkicu i opracowania koncepcji, poprzez całą budowę, aż do uruchomienia i eksploatacji dowolnego systemu kolei linowej, pozwala na zmaksymalizowanie zysków i korzyści od samego początku i jest najlepszą gwarancją udanego i terminowego zakończenia projektu.

Nasi Partnerzy

CCS zbudował międzynarodową sieć partnerów, którzy są liderami w swoich dziedzinach. Współpraca z nimi zapewnia dodatkową specjalistyczną wiedzę, która czasami jest niezbędna, aby zamiast bardzo dobrego, osiągnąć doskonały rezultat.

Nasz zespół

W Cable Car Solutions łączymy wiedzę technologiczną i eksploatacyjną z przedsiębiorczym nastawieniem oraz szerokim doświadczeniem akademickim, osobistym i zawodowym, a dzięki nieszablonowemu podejściu dostarczamy unikalne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jesteśmy dumni z naszego profesjonalizmu i niezależności, które są niezbędne w usługach doradczych o wysokiej jakości, a połączenie naszej wiedzy z jasno określonymi celami klientów umożliwia osiągnięcie optymalnych wyników.

Nasza historia

Firma Cable Car Services GmbH powstała w 2014 roku po reorganizacji firmy Cable Car Development UG założonej w 2010 roku przez Tino Imhäusera w Niemczech. Dzięki temu w CCS zatrudniono doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin w branży kolei linowych, podnosząc poziom wiedzy i doświadczenia oraz zwiększając zakres usług, co pozwala oferować naszym klientom kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. W 2020 roku marka Cable Car Services zmieniła nazwę na Cable Car Solutions.

Nasz zespół

Georg Schöpf

mgr inż.,

info@cablecarsolutions.com

Georg jest wykwalifikowanym inżynierem elektrykiem, który posiada tytuł magistra z zarządzania kolejami linowymi. Przez 17 lat pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego i dyrektora zarządzającego w różnych ośrodkach narciarskich i miejskich kolejach linowych. Zajmuje się obsługą i konserwacją, a także systemami sterowania i bezpieczeństwa. Know-how Georga stanowi cenny wkład w optymalizację aspektów zarządzania przedsiębiorstwem i ukierunkowania go na potrzeby klientów. Jako specjalista ds. bezpieczeństwa ma on również bogatą wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Georg mówi po niemiecku i angielsku.

Victor M. Costa

mgr inż. budownictwa

victor.costa@ccd-cablecar.com

Victor to starszy menedżer operacyjny i kierownik projektu z 16-letnim doświadczeniem zawodowym w projektach międzynarodowych. Ma on doświadczenie we wszystkich etapach projektowania kolei linowych i towarzyszącej jej infrastruktury. Pracował on m.in.: jako projektant i kierownik projektu, brał udział w tworzeniu master planów i szczegółowych projektów dla kilku międzynarodowych ośrodków górskich, był on również odpowiedzialny za nadzór nad budową i późniejszym zarządzaniem kolejami linowymi. Przez ponad cztery lata Victor był odpowiedzialny najpierw za nadzór nad budową, a następnie za zarządzanie eksploatacją kolei linowej w Londynie, zbudowanej w 2012 r. na Igrzyska Olimpijskie, która po ich zakończeniu została zintegrowana w sieci transportu publicznego - Transport for London. Victor ma bardzo dobre umiejętności w zarządzaniu projektami oraz posiada pełne kompetencje zawodowe w języku hiszpańskim, angielskim i niemieckim, a także podstawową znajomość języka francuskiego i afrikaans.

Tomasz Magiera

dr inż., Specjalista ds. technicznych

tomasz@cablecarsolutions.com

Tomasz jest specjalistą z zakresu inżynierii kolei linowych i posiada tytuł doktora inżyniera w tej specjalizacji. Przez ostatnie 15 lat pracował jako naukowiec, wykładowca uniwersytecki i konsultant techniczny. W tym okresie prowadził interdyscyplinarne badania w takich tematach, jak: redukcja drgań kolei linowych, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zmniejszenia wpływu termicznego na pasażerów w kabinach kolei linowej i zwiększenia poziomu bezpieczeństwa pasażerów kolei linowych i narciarzy na stokach. Jest on również współautorem dwóch patentów dotyczących innowacyjnych rozwiązań w pojazdach kolei linowych.

Jego praktyczna wiedza, uzyskana dzięki przeprowadzeniu studiów wykonalności kolei linowych oraz doświadczenie akademickie, służą do tworzenia i rozwijania nowych i niestandardowych koncepcji transportowych w miastach oraz na stokach narciarskich. W projektach jest on odpowiedzialny za wykonywanie obliczeń inżynierskich związanych z systemami kolei linowych. Tomasz mówi w języku polskim, biegle włada językiem angielskim oraz zna język niemiecki.

Tino Imhäuser

Starszy konsultant techniczny

tino.imhaeuser@ccd-cablecar.com

Tino ma ponad 40-letnie doświadczenie w branży kolei linowych. Swoją karierę rozpoczął jako kreślarz i praktykant. Przez kilka kolejnych lat pracował dla jednego z producentów kolei linowych. W tym czasie brał udział praktycznie we wszystkich procesach związanych z kolejami linowymi, od pracy w charakterze technika, po projektanta, kierownika projektu i sprzedawcę. Tino kierował również pracami badawczymi w celu opracowania i wdrożenia technologii kolei linowych w środowisku miejskim i w turystyce. Obecnie jest on zaangażowany w projekty na całym świecie z CCS jako specjalista ds. technicznych, pełniąc funkcję inżyniera projektu, eksperta od odbiorów przy oddawaniu instalacji do użytku lub audytora. Tino był liderem w technicznym przy uruchomieniu i oddaniu do użytku ponad 40 kolei linowych na całym świecie. Tino mówi płynnie po niemiecku i angielsku, posługuje się również językiem francuskim i hiszpańskim.

Nasi Partnerzy

Gaugelhofer & Ganyecz jest naszym partnerem w zakresie obliczeń niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych dla kolei linowych.

EURIST (Europejski Instytut na rzecz Zrównoważonego Transportu) jest naszym partnerem w zakresie oceny transportu miejskiego oraz zrównoważonej integracji systemów transportowych, badań zapotrzebowania i obliczania przepływów pasażerów pomiędzy środkami transportu.

Elevated MTB specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych parków dla rowerów górskich, których nieodłączną częścią są koleje linowe. Połączenie kolei linowej i parku rowerowego  jest idealnym rozwiązaniem dla miejsc, które chcą rozwijać infrastrukturę rowerów górskich jako główną część swojej strategii turystyczno-biznesowej. Elevated MTB oferuje studia wykonalności oraz przygotowanie propozycji zarządzania zarówno dla instytucji prywatnych, jak i publicznych.

Nasze referencje

  • Zimowe Atrakcje Turystyczne
  • Całoroczne Atrakcje Turystyczne
  • Transport Publiczny
  • Usługi Dodatkowe
scroll top