Transport Publiczny

Mobilność w miastach to koncepcja jutra

W obliczu coraz liczniejszych wyzwań, przed jakimi stają obszary miejskie (rosnąca populacja, obszar, oczekiwania itp.), konwencjonalne systemy transportowe mogą okazać się niewystarczające, aby zagwarantować długoterminowy i zrównoważony rozwój transportu publicznego. Dlatego to tu i teraz potrzebne są innowacyjne rozwiązania. Ponieważ budowanie pod ziemią jest bardzo drogie i trwa zbyt długo, a na jej poziomie nie ma już miejsca, powinniśmy spojrzeć w górę. Wolne od emisji i wyjątkowo ciche wagony kolei linowej unoszące się powyżej ruchu ulicznego, z łatwością przekraczają rzeki, obszary silnie zurbanizowane i łatwo wspinają się na dowolny teren.

Koleje linowe zapewniają wydajność do 6000 osób na godzinę w jednym kierunku. Konkurują w ten sposób z większością innych miejskich systemów transportowych, z wyjątkiem wysokowydajnych systemów metra, ale przewyższają je wszystkie pod względem niezawodności, komfortu, poziomu bezpieczeństwa, szybkości budowy oraz poziomu zrównoważonego rozwoju, przy niższych kosztach cyklu życia, o wiele mniejszym zapotrzebowaniu na obszar pod instalację i posiadaniu własnego korytarza transportowego, bez wpływu na inne istniejące systemy transportowe.

Ze względu na swoją charakterystykę i możliwości koleje linowe mają kilka potencjalnych zastosowań w transporcie miejskim: rozbudowa systemu kolei szynowej o dużej przepustowości poprzez rozgałęzienia i systemy łączące z główną osią transportową miasta, dostęp do utrudnionych geograficznie lokalizacji, jako tzw. mosty transportowe nad rzekami lub nawet jako sieci transportowe tzw. napowietrzne metro. Koleje linowe mogą rozwiązać wiele problemów transportowych, a Cable Car Solutions wspiera swoich klientów na każdym etapie ich projektów realizujących założony cel.
 
Nasi klienci wyznaczają cele i znają wyzwania transportowe, natomiast my jesteśmy ekspertami w dziedzinie technologii, dlatego wspólnie tworzymy najbardziej odpowiednie rozwiązania.
 
Niezależnie od potrzeb naszych klientów, niezależnie od tego, czy chodzi o analizę zapotrzebowania i przegląd alternatyw dla istniejących środków transportowych, master plan, studium wykonalności, wsparcie techniczne i doradztwo podczas budowy, uruchomienie nowej instalacji, szkolenia, pomoc i obecność podczas rozruchu czy jakąkolwiek inną z naszych usług, CCS zawsze służy pomocą, ponieważ Twój sukces to nasza przyszłość.

Zalety miejskich kolei linowych:

 • Transport wolny od zatorów – brak korków.
 • Zrównoważony, wolny od emisji środek transportu, który pomaga poprawić jakość powietrza, a zarazem ogólne samopoczucie mieszkańców.
 • Niskie zużycie energii przy wysokiej wydajności transportowej i niskich kosztach eksploatacyjnych.
 • Najbezpieczniejszy system transportu publicznego.
 • System transportu bez żadnych barier dla osób z niepełnosprawnościami - jeden system dla wszystkich!
 • Wysoka przepustowość do 6000 pasażerów na godzinę w jednym kierunku.
 • Ciągły transport pasażerski z wyjątkowo krótkimi przerwami między kolejnymi pojazdami.
 • Dedykowany korytarz transportowy w powietrzu, bez wpływu na już zajęty poziom ulicy.
 • Unikalne doświadczenie podróży dla pasażerów, które może również przyciągać turystów (zazwyczaj poza godzinami szczytu), zwiększając wykorzystanie systemu i maksymalizując dochód z instalacji.
 • Niezwykle mała przestrzeń zajmowana przez kolej linową w porównaniu z jakimkolwiek innym środkiem transportu.
 • Ekonomicznie zasadna i wysoka niezawodność działania.
 • Połączenia i stacje intermodalne są łatwe do zaplanowania, co pozwala na pełną integrację z istniejącymi sieciami transportu publicznego i przyszłą ich rozbudowę.
 • Inny rodzaj transportu, który otwiera nowe możliwości planowania urbanistycznego i rozwoju w nieosiągalnych dotąd miejscach i w sposób do tej pory niemożliwy.

 

Jak możemy pomóc?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci wyjaśnić wszelkie niejasności i znaleźć odpowiedzi na Twoje pytania.

info@cablecarsolutions.com
scroll top